Uncategorized

Męski styl klasyczny

Precyzyjnie skrojony garnitur to obowiązkowy element każdej męskiej garderoby. Jest ponadczasowym symbolem elegancji podczas ważnych wydarzeń w życiu każdego mężczyzny. Początkowo używany był przez mężczyzn o wysokiej pozycji społecznej. Garnitur męski przeszedł długą ewolucję, aby przyjąć współczesną formę. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu uczynienie z garnituru wszechstronnego ubioru. Mniejsza strojność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Odznaczał się przede wszystkim warsztatem krawieckim. Warto wspomnieć o tym, że garnitur męski był wykorzystywany na każdą okazję, niezależnie od pory dnia. Pojawiał się także również podczas uprawniania elitarnych sportów. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do łask powróciły również kamizelki, które świetnie współgrają z jednorzędowymi marynarkami.
W obecnych czasach każdy mężczyzna powinien mieć chociaż jeden elegancki garnitur. Nawet artyści zdają sobie sprawę z jego zalet i możliwości, które oferuje. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że najbardziej wizytowym strojem jest właśnie garnitur. Niezależnie od zawodu, wielu panów z pewnością doceni idealnie skrojone modele z lekko zwężanymi nogawkami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie dzielą się na te wieczorowe, dzienne oraz „sportowe”. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z eleganckich wyłogów oraz krytych kieszeni. Bardzo modne są modele dwurzędowe. Cenione są guziki z naturalnych materiałów. Idealnie skrojone spodnie to równie istotna kwestia. Najważniejsza jest ich długość. Materiał z przodu może tworzyć jedno załamanie opierając się na cholewce butów. Panowie mogą wybierać wśród spodni z mankietami na samym dole nogawek. Spodnie powinien zdobić pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Najmniej trafnym pomysłem są zbyt opięte modele, które są zdecydowantm przeciwieństwem elegancji.
Niezbędnym elementem eleganckiego garnituru męskiego jest koszula. Ponadczasowym wyborem będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują odcienie pastelowego różu. Koszule charakteryzują się różnymi typami kołnierzyków. Dostępne tekstury pozwalają bawić się swoim ubiorem. Męski dress code dopuszcza w zasadzie wyłącznie koszule z długim rękawem.
    Panów, którzy wciąż szukają swojego ideału zapraszamy do skorzystania z asortymentu marki. Jest ona niezwykle ceniona dzięki wysokiej jakości garniturom oraz kolekcjom męskim. W asortymencie marki znajdują się również okrycia wierzchnie, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna może prezentować się zjawiskowo. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją męską oraz uzupełnienia swojej szafy na przykład w klasyczny garnitur.