Uncategorized

Klasyka w kobiecej garderobie

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie swojej garderoby bez ich wkładu. Zawdzięczając swoją jakość dobrym gatunkowo tkaninom służą przez lata i sprawdzą się w niejednej stylizacji. Oferowane przez nich możliwości są wybitnie funkcjonalne i sprawdzą się o każdej porze roku. Przyjrzyjmy się bliżej czołowym przedstawicielom damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie, koszule używane przez kobiety były bielizną ukrywaną pod sukniami. Wiele lat przyszło czekać paniom na używanie jej jako wyeksponowanej warstwy. Ważną rolę w modzie damskiej odegrały  rewolucja przemysłowa i związane z nią zmiany społeczne. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Podejmując pracę, zaczęły chętnie korzystać również z męskich ubiorów. Z uwagi na oszczędność przeobrażały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To właśnie w tym okresie z okładek gazet spoglądają na nas uśmiechnięte panie w męskich koszulach oraz uniformach roboczych. Stały się symbolem pracy u podstaw oraz rewolucji modowej. Także wtedy panie mogły uwolnić się nie tylko od obcisłych gorsetów i długich spódnic, ale także od dyskryminujących konwenansów i norm społecznych. Trendy tamtych lat udowadniają jak wiele zmieniło się w modzie damskiej, w której zaczęto iść na wiele kompromisów.

            Analizując bieżące trendy można uznać, że zmieniło się naprawdę wiele. Dzięki temu każda kobieta może śmiało wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Dostępne ubiory pozwalają na stworzenie różnych zestawów, które sprawdzą się zarówno podczas formalnych jak i codziennych okazji. Jednym z podstawowych elementów ubioru oficjalnego jest właśnie klasyczna biała koszula. Adaptowana do kobiecej sylwetki jest wyrazem elegancji na najwyższym poziomie. Już jedna sztuka daje niezliczone możliwości. Koszula z wysokiej jakości bawełny sprawdzi się jako baza dla oficjalnego garnituru. Połączona z czarną spódnicą będzie duetem idealnym. W przeciwieństwie do mody męskiej, panie mogą pozwolić sobie na fantazyjne modyfikacje koszul, które nadają im lekkości oraz oryginalności. Warto postawić na wiązania pod szyją czy wytworne żaboty. Współczesną modyfikacją klasyki są także  minimalistyczne modele oversize. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Kobiety, które wciąż szukają ideału białej koszuli, zapraszamy do skorzystania z cieszących się uznaniem propozycji marki Lavard. Wśród bogatego asortymentu znaleźć można modele o najwyższej jakości thanin oraz niesztampowych krojach. To one dadzą początek stylizacjom, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.